Przejdź do głównej zawartości

Kwiaty w domu


Dla tych, którzy nie przepadają za kwiatami doniczkowymi i nawet jedna sztuka jest im niemiła, rozwiązaniem wydają się być kwiaty cięte, bowiem z uwagi na powszechność niektórych gatunków, zakup nowych bukietów w odstępach tygodniowych nie rujnuje jeszcze naszego budżetu. Dobrym pomysłem wydają się być też praktycznie nie wymagające naszej opieki bambusy.

Kwiaty w domu


Wiosna to dokonały czas na refleksję nad sowim życiem, zastanowienie się nad dalszą drogą rozwoju i kierunkami działań. To także najlepszy czas, by w swoim otoczeniu zrobić gruntowne porządki pozbywając się starych rzeczy (szczególnie jeśli są uszkodzone bądź nigdy ich nie używamy), wietrząc szafy oraz … wykurzając negatywne myśli i wspomnienia.
Aby jednak wypełnić powstałą lukę pozytywnymi wibracjami warto odwiedzić pobliskie kwiaciarnie bądź centra florystyczne by ożywić szarą rzeczywistość kwiatami i napełnić nasz dom i otoczenie energią, którą emanują rośliny zielone.
Tak, jak martwy jest dom bez książek, to identyczna zasada ma zastosowanie do kwiatów – pomieszczenie bez ożywczej zieleni jest zimne i budzi skojarzenie z pokojem hotelowym. Nawet jeśli nie jesteśmy zwolennikami roślin, a kwiaty wprost usychają pod naszym nadzorem, to możemy się zdecydować na wyjątkowo odporne kwiaty, które z pewnością przeżyją nawet tydzień bez podlewania, jeśli o nich zapomnimy.
W ostatnich latach szczególnie modne stały się storczyki, zarówno kupowane samodzielnie jak i otrzymane w prezencie potrafią wiele miesięcy sycić nasze oczy pięknymi kwiatami. Dzięki ich krzyżówkom są one bardzo odporne i nie tak kapryśne jak ich rdzenni krewniacy. Dobrym pomysłem wydaje się też być paproć, która powinna znajdować się w pomieszczeniu, gdzie jest telewizor, pochłania ona bowiem negatywną energię.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: grejs

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Celozja

Autorem artykułu jest Dianthusek W ostatnich latach, dzięki wprowadzeniu do uprawy odmian wysokich o ciekawych kolorach i kształtach kwiatostanów, celozja stała się rośliną bardzo modną. Ponadto ma ona szerokie zastosowanie.
Zależnie od odmiany, może być z dużym powodzeniem stosowana jako roślina z przeznaczeniem na kwiaty cięte (wysokie odmiany), jako roślina rabatowa i doniczkowa (odmiany karłowe i superkarłowe celozji grzebieniastej) oraz na suche bukiety.
Celozja nadaje sie do suszenia, gdyż zachowuje świeżość barwy kwiatów i nie zmienia kształtu kwiatostanów.
W uprawie mamy dwie formy celozji: pierzastą i grzebieniastą. Są to rośliny jednoroczne. Kwiaty ich są bardzo gęsto skupione.
U celozji pierzastej kwiatostany tworzą kłosy zebrane w wiechy, a u celozji grzebieniastej - kogucie grzebienie albo kule. Kwiaty mogą być białe, żółte, różowe, czerwone lub fioletowe.
Wysokość roślin zależy od odmiany i waha się od 15 do 70cm.

Uprawa
Zasadniczym terminem wysiewu jest marzec i kwiecień. W ma…

Corokia - niezwykła roślina doniczkowa z Nowej Zelandii

Dziś coś dla prawdziwych łowców okazów, roślina bardzo trudna do kupienia w Polsce.

Corokia, bo o niej mowa, jest wiecznie zielonym krzewem o niezwykłym wyglądzie.
Pochodzi z Nowej Zelandii i Australii. Inna nazwa corokii to krzew zygzakowaty, co doskonale oddaje wygląd gałązek.
Drobniutkie listki bardzo rzadko rozsiane na cieniutkich łodyżkach doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz, wspaniale je ożywiają i budzą zachwyt gości.

Kwiatka nie kupicie w żadnej pospolitej kwiaciarni, a i te specjalistyczne rzadko go posiadają. 
Ale od czasu do czasu roślina pojawia się w sprzedaży na Allegro, są też kwiaciarnie wysyłkowe.Stanowisko
Lubi rozproszone (np. firankami) słońce, może również przez całe lato stać na balkonie ( w półcieniu). 
Mimo, że corokia potrafi wytrzymać spadki temperatur nawet do zera, powinniśmy ją jednak zabrać z balkonu najpóźniej pod koniec sierpnia.

Podłoże i podlewanie
Roślina wymaga bardzo przepuszczalnego podłoża. Dobra będzie mieszanka ziemi ogrodniczej (3 części) z jedną c…

Sansewieria - długa jak język teściowej

Sansewieria, zwana też wężownicą pochodzi z Afryki zwrotnikowej lub Azji. Należy do sukulentów krzewiastych a jako roślina doniczkowa słynie tym, że jest łatwa w pielęgnacji, nie wymaga żadnych starań, wygląda bardzo efektownie i łatwo się rozmnaża.
Sansewierie dzielimy na dwie podstawowe grupy.
Pierwsza z nich to rośliny wysokie, rosnące pionowo do góry, o sztywnych, wzniesionych mieczowatych liściach. Z tej grupy najbardziej znaną wężownica jest Sansewieria gwinejska ( Sansevieria trifasciata) zwana też żartobliwie „językiem teściowej”.
Roślina posiada grube mieczowate, przeważnie zielone liście, ozdobne jasnozielonymi poprzecznymi paskami. Niektóre odmiany posiadają dodatkowo zabarwione na żółto brzegi liści.
Drugą grupę stanowią rośliny tworzące niskie rozety. Najpopularniejszą z nich jest Sansewieria trifsaciataa hahnii.

Uprawa
Sansewieria charakteryzuje się dużą odpornością na niesprzyjające warunki zewnętrzne. Wężownica lubi dobrze oświetlone, najlepiej promieniami słonecznymi m…