Kwiaty w domu


Dla tych, którzy nie przepadają za kwiatami doniczkowymi i nawet jedna sztuka jest im niemiła, rozwiązaniem wydają się być kwiaty cięte, bowiem z uwagi na powszechność niektórych gatunków, zakup nowych bukietów w odstępach tygodniowych nie rujnuje jeszcze naszego budżetu. Dobrym pomysłem wydają się być też praktycznie nie wymagające naszej opieki bambusy.

Kwiaty w domu


Wiosna to dokonały czas na refleksję nad sowim życiem, zastanowienie się nad dalszą drogą rozwoju i kierunkami działań. To także najlepszy czas, by w swoim otoczeniu zrobić gruntowne porządki pozbywając się starych rzeczy (szczególnie jeśli są uszkodzone bądź nigdy ich nie używamy), wietrząc szafy oraz … wykurzając negatywne myśli i wspomnienia.
Aby jednak wypełnić powstałą lukę pozytywnymi wibracjami warto odwiedzić pobliskie kwiaciarnie bądź centra florystyczne by ożywić szarą rzeczywistość kwiatami i napełnić nasz dom i otoczenie energią, którą emanują rośliny zielone.
Tak, jak martwy jest dom bez książek, to identyczna zasada ma zastosowanie do kwiatów – pomieszczenie bez ożywczej zieleni jest zimne i budzi skojarzenie z pokojem hotelowym. Nawet jeśli nie jesteśmy zwolennikami roślin, a kwiaty wprost usychają pod naszym nadzorem, to możemy się zdecydować na wyjątkowo odporne kwiaty, które z pewnością przeżyją nawet tydzień bez podlewania, jeśli o nich zapomnimy.
W ostatnich latach szczególnie modne stały się storczyki, zarówno kupowane samodzielnie jak i otrzymane w prezencie potrafią wiele miesięcy sycić nasze oczy pięknymi kwiatami. Dzięki ich krzyżówkom są one bardzo odporne i nie tak kapryśne jak ich rdzenni krewniacy. Dobrym pomysłem wydaje się też być paproć, która powinna znajdować się w pomieszczeniu, gdzie jest telewizor, pochłania ona bowiem negatywną energię.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: grejs

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Corokia - niezwykła roślina doniczkowa z Nowej Zelandii

Celozja

Sansewieria - długa jak język teściowej

Palma Madagaskaru (Pachypodium Lamera) - imponujący sukulent

Opuncja - najłatwiejszy kaktus do uprawy w doniczce w domu.

Pandan - czyli wyhoduj drzewo w doniczce -:)

Mój grubosz - Uszy Shreka