Przejdź do głównej zawartości

Internetowe zakupy kwiatów

Internetowe zakupy kwiatów

Autorem artykułu jest Anna Rzetecka

W dzisiejszych czasach gdy bardzo liczymy swój czas, mnóstwo spraw załatwiamy przez Internet, robimy zakupy, kupujemy bilety, organizujemy wakacje itp. Dlaczego więc taka forma zakupów nie miałaby wkroczyć do kwiaciarni.
Posiłkowanie się internetem pozwala na oszczędność czasu, oraz daje możliwość zapoznania się z większą liczbą ofert.
Nic więc dziwnego, iż internet już klika dobrych lat temu wkroczył i w branżę kwiatową.
W jednym miejscu można zapoznać się z przebogatą ofertą bukietów, usług florystycznych oraz materiałów kwiatowych i zamówić towar czy usługę np. czyszczenia grobów. Oferta internetowa może jest troszkę droższa gdyż doliczyć trzeba koszty przesyłki, ale i to nie zniechęca kupujących, gdyż przyzwyczailiśmy się już do robienia zakupów bez wychodzenia z domu. Poza tym z roku na rok koszty dostawy maleją i dostawa kurierem nie jest już wydatkiem bardzo podrażającym produkt.
Kwiaciarnie stacjonarne dalej istnieją, gdyż obsługują właśnie klientów internetowych, ale \ aby zakupić bukiet kwiatów nie trzeba już wychodzić z domu.
Wystarczy zalogować się w serwisie internetowym i zamówić bukiet ślubny czy usługę aranżacji wystroju restauracji itp.
Na rynku internetowym funkcjonują serwisy internetowe zrzeszające kwiaciarnie ale usługę kwiaciarni internetowej oferują również pojedyncze podmioty.
Trzeba też wspomnieć, iż same kwiaciarnie robią zakupy internetowo, zamawiając towar np. w Holandii czy od lokalnych dostawców. Pracownicy kwiaciarni nie muszą już zrywać się w nocy na zakupy na giełdach kwiatowych, tylko w dogodnych godzinach mają dostarczany towar.
Ważne aby kwiaty dalej stanowiły istotny punkt naszych zakupów, gdyż od pewnego czasu odchodzimy od tego pachnącego rytuału.
---

E-KWIACIARNIE.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Celozja

Autorem artykułu jest Dianthusek W ostatnich latach, dzięki wprowadzeniu do uprawy odmian wysokich o ciekawych kolorach i kształtach kwiatostanów, celozja stała się rośliną bardzo modną. Ponadto ma ona szerokie zastosowanie.
Zależnie od odmiany, może być z dużym powodzeniem stosowana jako roślina z przeznaczeniem na kwiaty cięte (wysokie odmiany), jako roślina rabatowa i doniczkowa (odmiany karłowe i superkarłowe celozji grzebieniastej) oraz na suche bukiety.
Celozja nadaje sie do suszenia, gdyż zachowuje świeżość barwy kwiatów i nie zmienia kształtu kwiatostanów.
W uprawie mamy dwie formy celozji: pierzastą i grzebieniastą. Są to rośliny jednoroczne. Kwiaty ich są bardzo gęsto skupione.
U celozji pierzastej kwiatostany tworzą kłosy zebrane w wiechy, a u celozji grzebieniastej - kogucie grzebienie albo kule. Kwiaty mogą być białe, żółte, różowe, czerwone lub fioletowe.
Wysokość roślin zależy od odmiany i waha się od 15 do 70cm.

Uprawa
Zasadniczym terminem wysiewu jest marzec i kwiecień. W ma…

Corokia - niezwykła roślina doniczkowa z Nowej Zelandii

Dziś coś dla prawdziwych łowców okazów, roślina bardzo trudna do kupienia w Polsce.

Corokia, bo o niej mowa, jest wiecznie zielonym krzewem o niezwykłym wyglądzie.
Pochodzi z Nowej Zelandii i Australii. Inna nazwa corokii to krzew zygzakowaty, co doskonale oddaje wygląd gałązek.
Drobniutkie listki bardzo rzadko rozsiane na cieniutkich łodyżkach doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz, wspaniale je ożywiają i budzą zachwyt gości.

Kwiatka nie kupicie w żadnej pospolitej kwiaciarni, a i te specjalistyczne rzadko go posiadają. 
Ale od czasu do czasu roślina pojawia się w sprzedaży na Allegro, są też kwiaciarnie wysyłkowe.Stanowisko
Lubi rozproszone (np. firankami) słońce, może również przez całe lato stać na balkonie ( w półcieniu). 
Mimo, że corokia potrafi wytrzymać spadki temperatur nawet do zera, powinniśmy ją jednak zabrać z balkonu najpóźniej pod koniec sierpnia.

Podłoże i podlewanie
Roślina wymaga bardzo przepuszczalnego podłoża. Dobra będzie mieszanka ziemi ogrodniczej (3 części) z jedną c…

Sansewieria - długa jak język teściowej

Sansewieria, zwana też wężownicą pochodzi z Afryki zwrotnikowej lub Azji. Należy do sukulentów krzewiastych a jako roślina doniczkowa słynie tym, że jest łatwa w pielęgnacji, nie wymaga żadnych starań, wygląda bardzo efektownie i łatwo się rozmnaża.
Sansewierie dzielimy na dwie podstawowe grupy.
Pierwsza z nich to rośliny wysokie, rosnące pionowo do góry, o sztywnych, wzniesionych mieczowatych liściach. Z tej grupy najbardziej znaną wężownica jest Sansewieria gwinejska ( Sansevieria trifasciata) zwana też żartobliwie „językiem teściowej”.
Roślina posiada grube mieczowate, przeważnie zielone liście, ozdobne jasnozielonymi poprzecznymi paskami. Niektóre odmiany posiadają dodatkowo zabarwione na żółto brzegi liści.
Drugą grupę stanowią rośliny tworzące niskie rozety. Najpopularniejszą z nich jest Sansewieria trifsaciataa hahnii.

Uprawa
Sansewieria charakteryzuje się dużą odpornością na niesprzyjające warunki zewnętrzne. Wężownica lubi dobrze oświetlone, najlepiej promieniami słonecznymi m…