Bezpieczny i przyjazny ogród

Bezpieczny i przyjazny ogród

Autorem artykułu jest Marek Nowatorski

Ogród to miejsce, w którym powinniśmy czuć się wypoczęci i zrelaksowani. To przestrzeń, w której można obcować z naturą w pobliżu własnego domu.
Dlatego naprawdę warto zadbać o to, by ów ogród był miejscem zadbanym, bogatym w kwiaty, ciekawe krzewy oraz drzewa, również te owocowe, dzięki czemu latem będzie można dodatkowo posilić się zdrowymi i ekologicznymi owocami. Ale kwiaty i cała roślinność to tylko część sukcesu.

Aby ogródek faktycznie okazał się niesamowity i przyjazny, warto zadbać o kilka szczegółów, które sprawią, że miejsce to nabierze nieco tajemniczości, elegancji i charakteru dwornego. Co w takim razie powinno znaleźć się w takim ogrodzie?
- altanka – lub po prosty mały letni domek, jeśli ogródek znajduje się dalej niż przy domu. Dzięki temu możemy wygodnie przebywać w ogrodzie w każdej pogodzie, również podczas deszczu. Pozwoli to także urządzić grilla, ognisko czy po prostu spotkanie ze znajomymi. Natomiast domek to sposób na to, by spędzić w ogrodzie nawet kilka dni. Taka altanka sprawi również, iż ogród stanie się bardziej okazałym miejscem;
- kwiaty w ogrodzie będą wyglądać bardziej efektownie, jeśli wyłożymy przestrzeń między nimi kolorowymi drobnymi kamyczkami. Najlepiej jest układać je na specjalnej folii, która ochroni przestrzeń między roślinami od rosnących chwastów i konieczności koszenia tam trawy;
- dobrze jest urozmaicić ogród za pomocą oczka wodnego lub małego stawiku z rybami. Imponujące mogą okazać się też takie ozdoby, jak kolumny, rzeźby, ogrodowe krasnale czy fontanny, a jeśli nasz ogród ma odpowiednie predyspozycje terytorialne, można spróbować stworzyć efektowne kamienne schody ogrodowe.
1415002_rosie_in_the_garden_

A jeśli mamy dzieci, warto zadbać o to, by ogródek był dla nich przyjazny. W tym celu można spróbować stworzyć im mały basenik, piaskownicę, a także bezpieczny (a więc najlepiej drewniany) plac do zabaw, na którym będą mogły bawić się samodzielnie lub spotykać się z przyjaciółmi.

Pamiętajmy o tym, ze piękny i zadbany ogródek to taki, który można nazwać nastrojowym, nieco tajemniczym i przyjaznym.
---

Ogród

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Corokia - niezwykła roślina doniczkowa z Nowej Zelandii

Celozja

Sansewieria - długa jak język teściowej

Opuncja - najłatwiejszy kaktus do uprawy w doniczce w domu.

Palma Madagaskaru (Pachypodium Lamera) - imponujący sukulent

Mój grubosz - Uszy Shreka

Pandan - czyli wyhoduj drzewo w doniczce -:)