Starca Rowleya, uprawa rośliny wyglądającej jak sznur korali


Zacznijmy od rozmnażania tego sukulenta. Wykorzystujemy w tym celu naturalną zdolność Starca Rowleya (Senecio rowleyanus), który naturalnym środowisku płoży się po ziemi i ukorzenia w każdym miejscu, w którym jego pędy dotkną podłoża.
Tą szczególną cechę rośliny wykorzystujemy przy rozmnażaniu. Wystarczy posadzić starca w szerokiej i płaskiej misie, a jego pędy pokryją całą powierzchnię ziemi w pojemniku.

Uprawa rośliny jest prosta, trzeba jedynie pamiętać, że to sukulent i zastosować się do zasad wspólnych do wszystkich sukulentów.
Co to znaczy?
To znaczy, że Starzec Rowleya bardzo dobrze zniesie brak podlewania np. przez 2 tygodnie, ale już zbyt wilgotne podłoże może prowadzić do jego zgnicia.
Starzec lubi światło i przez cały rok musi mieć zapewnioną jego dużą ilość, jednak latem powinien być osłoniony przed bezpośrednim słońcem. Jest szczególnie ważne gry stoi na parapecie, szyba działa jak soczewka i promienie słońca mogą poparzyć zielone, delikatne pędy Senecio. 
I na koniec wilgotność.
Starzec lubi rosę, dlatego będzie wdzięczny za zraszanie go od czasu do czasu wodą lub ustawienie w jego pobliżu nawilżacza powietrza.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Magiczny sposób na nowe liście u zamiokulkasa

Gdy sansewieria zwija liście

Jakiej doniczki nie lubi grudnik?

"Domowa" odżywka dla anturium która czyni cuda!

Choroby roślin. Co trzeba robić, gdy liście żółkną i opadają?

Podstawowy błąd przy uprawie roślin doniczkowych - za dużo nawozu

Drzewko szczęścia - poprawia samopoczucie i oczyszcza powietrze