Tworzenie ogrodu

Tworzenie ogrodu

Autorem artykułu jest beata wy
 Zakładanie ogrodu to wcale nie taka prosta sprawa. Trzeba włozyć mnóstwo pracy i energii aby kawałek ziemi rzed naszym domem prezentował sie efektownie. Oczywiście możemy zlecić projekt i wykonanie ogrodu specjalistom jednak satysfakcja będzie nieporównywalnie mniejsza.
Na początku powinniśmy znaleźć pomysł na nasz wymarzony ogród. Nasza koncepcja powinna być całościowa i uwzględniać rośliny a także zestawy mebli ogrodowych.
Bardzo wiele inspiracji i cennych porad możemy znaleźć w branżowych pismach i książkach. Dodatkowo możemy podpatrzeć ciekawe rozwiązania u sąsiadów czy znajomych. Przy organizacji ogrodu warto zastanowić się ile czasu będziemy mogli mu poświęcić oraz ile pieniędzy będziemy mogli zainwestować. Kolejnym krokiem jest wyrysowanie dokładnego projektu i stworzenie dokładnego planu wysiewu kwiatów oraz sadzenia poszczególnych drzew.
 Już wcześniej pomyślmy czy na naszej działce znajdzie się miejsce na altankę lub taras.
Dodatkowo powinniśmy zakupić meble ogrodowe: ławki, czy leżaki ogrodowe i znaleźć dla nich wcześniej odpowiednie miejsce aby póżniej nie było z tym problemu. Na sam koniec naszej pracy zostawiamy sadzenie zieleni. Na początku posadźmy drzewa oraz trawnik, kwiaty zostawmy sobie na koniec. Aby uniknąć niepowodzenia wybierajmy rośliny łatwe w uprawie. cały proes powinnien być rozłozony w czasie i może tak na prawdę rozciągnąc sie na lata.
Na pierwsze efekty naszej pracy w ogrodzie musimy czekać do wiosny ale warto. Kropką nad i są odpowiednie meble ogrodowe drewniane, ponieważ takie najlepiej się prezentują. Po latach możemy odpoczywać na leżakach ogrodowych i podziwiać piękno naszego ogrodu, bedzie on przez lata naszą chlubą. Nie zapominajmy jednak, że o ogród trzeba dbać cały czas.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Corokia - niezwykła roślina doniczkowa z Nowej Zelandii

Celozja

Sansewieria - długa jak język teściowej

Opuncja - najłatwiejszy kaktus do uprawy w doniczce w domu.

Palma Madagaskaru (Pachypodium Lamera) - imponujący sukulent

Mój grubosz - Uszy Shreka

Pandan - czyli wyhoduj drzewo w doniczce -:)